Koca bir kış boyunca yedik, içtik! Peki, hala yemeye devam mı ?
Koca bir kış boyunca yedik, içtik! Peki, hala yemeye devam mı ?

Önüne geçemediğin bir açlık ve sürekli yemek yeme isteğiniz var ise bu tamamen psikolojik olabilir.

Bunun önüne geçmek için derhal harekete geçmezseniz sonrasında işler iyiden iyiye karmaşıklaşabilir.

Özellikle de stresli olduğunuz zamanlarda kendinizi abur cubura ve sürekli hamur işlerine yönelmiş bulabilirsiniz. Ama tüm bu kontrolsüz hareketlerinizin bir sebebi var.

Aşırı yeme isteğini yaza sayılı günler kala artık geride bırakmaya ne dersiniz?

• Gerçekten aç olup olmadığını anlamak için kendine biraz zaman tanımalısın. Bir bardak su veya bir avuç leblebi yedikten sonra dahi açlığın devam ediyor ise işte bu açlık açlık değil tamamen bilinç altının bir oyunu. Yemek yiyorsun ama yine de açsın, doymak bilmiyorsun. Bunun nedeni de sürekli yemek yemen. Öğünlerini sıklaştırıp azalttığında ne o açlık hissini ne de sürekli yemek yeme halini yaşayacaksın. Sen sürekli tıka basa yedikçe hormonların düşük serotonin seviyesi yüzünden tekrar ve tekrar seni yemeğe yönlendiriyor!
• Kendini sürekli aç ve bir şeyler yeme isteğinden kurtarmak için yapman gereken şey düzenli ve öğünlere bölünmüş bir şekilde yemek yemeye alıştırman olacaktır. Kan şekerini sabit tuttuğunda protein ağırlıklı beslendiğinde sende şaşıracaksın ki eskisi acıkmayacak ve tıka basa yiyemeyeceksin. Halbuki hamur işleri ve karbonhidratlardan oluşan bir beslenme düzeninin tam ortasında olduğun için o duyguyu yaşadın, bunun farkına varacaksın.
• Yediklerini yazman yaptığın birçok hatanın ne anlama geldiğini açıkça belirler. 1 hafta veya 10 gün süreyle ne yediğini ve nelerden sonra yediğini, saat kaçta yediğini gibi detaylarla birlikte yeme içme günlüğü tutmaya çalış. Bu günlük senin yeme içme psikolojini gösterecektir. Olumsuz ruh halin seni yemeğe yönlendirir. Bu durumu ortadan kaldırmak için beslenme de düzen çok ama çok önemlidir, unutmamalısın.
• Canın bir şeyler istediğinde hemen buzdolabına gitmek yerine biraz kendini dinle, hemen harekete geçme. Sıcak bir şeyler içmek veya sakız çiğnemekte duygusal açlığını giderme de yardımcı olabilir.

BİLGİLER
tarafından 14 Mayıs 2016 - 17:38 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM
Bu Yazı Şuana Kadar 1.355 kez Gösterilmiştir.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
Yorumunuz
:

OKEYE 4. ARANIYOR!
okeyoyna
SON KONULAR
Hemen Okey

Sitemizde Ücretsiz Okey Oynama Keyfini Yaşayın.Hemen oyun salonlarımızdan birine giriş yapın, rakiplerinizi seçin,taşları... [Devamı]

Hemen Okey
Hemen Okey Oyna

Bilinen en eski oyunlardan biri olan Okey ile vaktin nasıl geçtiğini anlayamacaksınız. Türkiye’nin en büyük... [Devamı]

Hemen Okey Oyna
OKEYE4.GEN.TR OKEY GENEL SALON

okeye4.gen.tr okeye4 ailesi olarak sizlerle genel salonumuzda  okey oynama zevkini yaşayıp yeni arkadaşlarınızla tanısma... [Devamı]

OKEYE4.GEN.TR OKEY GENEL SALON
okeyy net okey oyna

Odalarımız Siz Sevgili Kullanıcılarımız için Kurulmuş Olup Tamamen Ucretsiz ve Bedavadır. Okeye4 sitesi olarak sizlere... [Devamı]

okeyy net  okey oyna
Okey oyna

”Salon Girişi” butonunu tıklayıp yeni açılan sayfada salonumuza giriş yapamazsanız lütfen başka bir... [Devamı]

Okey oyna